Wellness

Rezervace privátního wellness nutná minimálně 1 den předem

Vířivka

Přijďte si odpočinout a načerpat nové síly do nově otevřeného wellness centra v Bačalském mlýně. Ponořením do vířivé vany si dopřejete nejen komfort, ale i kvalitnější životní styl. Pobyt ve vířivce totiž představuje komplexní terapii pro fyzickou, ale i duševní stránku lidského organismu. Optimálně nastavená voda odplavuje stres, snižuje a uvolňuje napětí ve svalech, napomáhá zvýšenému prokrvení v bolestivých oblastech a zároveň odvádí bolestivé pocity z postižených nebo namožených míst celého těla. Teplá vířící se voda napomáhá urychlit uzdravení z menších vnitřních zranění, pooperačních stavů a pohmožděnin.  Pobyt zde bývá často součástí rehabilitačního programu i po vážnějších zraněních. Velmi účinně také napomáhá při odstranění poruch spánku nebo při smutné až depresivní náladě, proto není žádným tajemstvím, že čas strávený ve vířivé vaně, zvláště před spaním, je skvělým prostředkem k přípravě na noční spánek. Na své si přijdou i lidé, kteří mají revmatické problémy a s nimi spojené bolesti zad a kloubů. Správné nasměrování proudu vody v oblasti kříže se postarají o namasírování svalstva Vašeho trupu po stranách křížových obratlů, sedacího nervu a bederního kloubu. Protože výkonné a dobře prokrvené svaly jsou tím nejdůležitějším předpokladem pro uchování zdravých zad. Většinu těchto onemonění moderního života vyvolává stres, nezdravý způsob života a špatná životospráva, proto jediný způsob, jak se v této době zastavit relaxovat, je právě pobyt v příjemné bublinkové vodě vířivé vany.

Finská sauna

V dnešní době, v níž je lidský organizmus neustále vystavován různým negativním vlivům a toxinům, se jako jediná záchrana jeví neustálé očišťování těla, tedy tzv. detoxikace. Očista těla probíhá z velké části pocením, ale v případě sedavého zaměstnání a omezení aktivního pohybu je schopnost detoxikace organismu výrazně zhoršena. A právě v tom nám může výrazně pomoci saunování. Při pobytu v sauně se vyplavují endorfiny – hormony štěstí, které podporují dobrou náladu. I proto má saunování výrazný vliv na tzv. neurovegetativní systém. Finská sauna má též zásluhu na kvalitu spánku. Saunování také odstraňuje migrény, vede k ústupu nervozity a celkovému uspokojení organismu. Pravidelné saunování také zlepšuje výkonnost – především následující den po saunování. Účinky sauny totiž působí na všechny orgány, má také pozitivní vliv na astma, bolavé klouby či lupénku. Napomáhá činnosti srdce, uvolňuje dýchací cesty a napomáhá ke správné rovnováze hormonálních funkcí. Při saunování dochází k rozšíření kožních pórů a cév, proto se tělo začne okysličovat a zlepší se přijímání kyslíku celým povrchem kůže. I v případě, že trpíte v průběhu podzimu a zimy syndromem studených nohou, může být saunování tím vhodným řešením. Finská sauna je také důležitou procedůrou jako prevence před nachlazením. Díky saunování dochází k rychlejšímu uvolňování hlenu s nabalenými mikroorganismy, k uvolnění hladkého svalstva, zlepšení dýchání a ke zvýšení tvorby obranných látek. Organismus, který je takto přirozeně posilněn, je také odolnější vůči prochladnutí a virózám. Proto by se měl člověk saunovat alespoň jednou, ideálně dvakrát týdně.

Pivní koupel

Pokud jste se ještě nikdy nekoupali ve vaně plné piva či bylin, tak právě nyní máte jedinečnou příležitost vyzkoušet si tento zážitek na vlastní kůži. Cílem této procedury je harmonizace funkcí organismu, duševní odpočinek, rekondice a relaxace nejen těla, ale i mysli. Navíc, pivní lázeň má velmi blahodárné účinky na lidský organizmus jak zvenku, tak zevnitř. Pobyt v nich dokáže výrazně zlepšit funkce celého tělo a jeho obranyschopnost. Navíc představuje naprosto ideální ozdravnou kúru pro pleť i vlasy, pročišťuje krevní oběh a uvolňuje svaly. Příjemně prohřeje klouby i pokožku a uvolní škodlivé látky z kůže ven. K regeneraci přispívá také celá řada vitamínů B, proteiny a sacharidy, které v sobě ukrývají právě pivní kvasnice. Celá procedura se odehrává v příjemné teplotě a dokonalý prožitek umocňuje koupel ve stylové dřevěné dubové vaně pro dvě osoby. K pivní lázni si můžete načepovat krásně chlazené pivo.

Otevírací doba:

Otevírací doba restaurace

Po – St: zavřeno

Čt: 16:00 – 21:00

Pá – Ne: 12:00 – 21:00

Check in  16:00 – 20:00

Check out  11:00

Kontakty:

Penzion Bačalský mlýn s.r.o.

Morašice 63

53802 Morašice

IČ 09044973

Email: info@bacalsky-mlyn.cz

Telefon: +420 602 800 048